Plovoucí podlahy

Snadná údržba, výborná odolnost, rychlá a snadná pokládka a moderní a různorodý design v kombinaci se slušnou cenou dělá z plovoucí podlahy tu správnou volbu do Vašeho bytu či domu. Není divu, že se plovoučka stala v poslední době nejpopulárnější podlahovou krytinou.

Dřevěnou nebo laminátovou?

poloch.eu - plovoucí podlahy

Dřevěné

Dřevěné plovoucí podlahy mají oproti parketám či klasickým dřevěným podlahám výhodu, že je tak nepoznamenává stáří a tudíž se tolik neroztahují nebo nesmršťují. Rovněž není potřeba řešit různé mezery či trhliny, čímž se také zjednodušuje jejich údržba a pohodlnost při chůzi. Milovníci dřeva zase ocení jejich jedinečný design a originalitu materiálu.

A jaký dekor byste si přáli? Vyrábí se všechny možné druhy přes švestku, bambus či dub. Je jich opravdu spousta a je jen na vás, jaký si vyberete. Ovšem dřevěná podlaha se nehodí všude. Vzhledem k povaze materiálu není vhodné ji pokládat do vlhkých a hodně vytížených místností.

Laminátové

Laminátové podlahy jsou výrazně levnější variantou, která dokáže dekor dřeva věrohodně napodobit. Kromě nízké ceny je třeba u laminátové podlahy vyzdvihnout její velice dobrou odolnost a dlouhou životnost i při velkém zatížení.
I zde najdeme nějakou tu nevýhodu. Při poškození nelze podlahu jen povrchově upravit, ale je třeba vyměnit celou lamelu. Při chůzi na boso také laminátové podlahy působí chladnějším dojmem.

poloch.eu - plovoucí podlahy

Při výběru je nejdůležitějším parametrem nosná vrstva. Doporučuje se plovoucí podlaha s nosnou vrstvou alespoň 7mm, ta pak vydrží mnohem větší zatížení a déle vydrží.

Korkové

Korkové podlahy mohou být rovněž velice zajímavou volbou, jelikož oproti zmiňovaným typům nabízejí navíc vlastnosti jako pružnost či tepelnou a zvukovou izolaci. Další vyhledávanou vlastností se může stát dobrá tepelná vodivost. Velkou nevýhodou naopak bývá malá odolnost proti mechanickému poškození. Navíc pokud k tomuto poškození dojde, je třeba podlahu vyměnit.

Linoleum

Linoleové plovoucí podlahy jsou naopak velice vhodné pro alergiky a astmatiky, navíc jsou praktické a dlouho vydrží. Snadno je ovšem poškodí kontakt s ostrým předmětem, pak pomůže jedině výměna.

Bojíte se pokládky?

Nejdůležitější je ale správná a kvalitní pokládka. Pokud si nejste jistí správným instalačním postupem či chcete poradit s výběrem, kontaktuje firmu Poloch.eu a mějte jistotu, že Vám plovoučka vydrží!