Omítky

poloch.eu - ukázka omítky

Silikonové, sádrové, hliněné, štukové disperzní a kdo ví jaké ještě omítky. Nevíte který druh omítky si vybrat? Připravili jsme Vám jejich popis a doufáme, že pak pro Vás bude výběr správné omítky snažší.

Štukové omítky jsou nejčastěji používané, avšak nenabízí tolik výhodných vlastností jako jiné druhy omítek. Pokud chceme použít jen štukovou omítku, je třeba ji nanést ve dvou vrstvách.

Silikonové omítky jsou finančně náročnější a jejich největší předností je omyvatelnost.

Hliněné omítky jsou ekologické a 100% recyklovatelné. Za jejich hlavní výhodu je považována schopnost regulace vlhkosti v místnosti. Hliněné omítky jsou také vhodné pro alergiky.

Doporučujeme sádrové omítky! Sádrové omítky nevyžadují podklady a speciální úpravy, jsou ekologické, regulují vlhkost, mají dobrou přilnavost a jsou vhodné pro alergiky. Jejich další předností je velké rozmezí nanášené vrstvy, které se pohybuje od 5mm až do několika centimetrů.

Oproti běžné omítce navíc nemusíte čekat několik dní na zaschnutí mezi nanášením jednotlivých vrstev omítky, práce je tak hotová podstatně rychleji a s mnohem lepším výsledkem. Většinou se však nepoužívají na kovové a dřevěné podklady.

poloch.eu - ukázka omítky

Stále jste si nevybrali?

Využijte služeb Poloch.eu a mějte doma kvalitní omítku.