Dlažby

Výběr správné dlažby se zdánlivě může zdát jako nedůležitý detail, avšak opak je pravdou. Po položených dlaždicích budete chodit dlouhá léta a špatné volby byste mohli litovat. My jsme pro Vás připravili souhrn rad pro výběr té správné dlažby.

poloch.eu - ukázka dlažby

Jakou dlažbu kam použít?

Do vytěžovanějších místností vybírejte dlažby odolnější vůči otěru, naopak do kuchyně je vhodné volit dlažbu odolnou vůči nárazu a dobře omyvatelnou. V koupelně je ideální dlažba odolná proti různým chemickým přípravkům a s protiskluzovým povrchem.

Podle jakých klíčových parametrů dlažbu vybírat?

Materiál dlaždice

Věnujte čas zjištění informací o materiálu vybrané dlažby. U keramické dlažby sledujte barvu střepu. Bílý střep bývá tím nejkvalitnějším materiálem, ale budete si za něj muset něco připlatit.

Hlavní vlastnosti dlažby

Odolnost proti opotřebení - označována PEI I(nízká odolnost) až PEI V(vysoká odolnost), prodejce však není povinen otěruvzdornost dlažby uvádět

Protiskluzovost - pro bosou nohu se používá označení A(chodby), B(sprchy, schody), C(bazény) a pro skluzovost při obutí se označuje R9 – R13. Zvláštní pozornost je třeba věnovat koupelnám a wc, kde se hodí dlažba s označením R10.

Tvrdost - uvádí se na stupnici od 1 do 10, obecně je doporučována dlažba s tvrdostí 6-9 při šířce dlažby alespoň 8 mm.

Na co si dát ještě pozor?

Při volbě dlažby na venek nezapomeňte na mrazuvzdornost, jen tak udržíte svou dlažbu v dobrém stavu i v zimních měsících.
Vhodná dlažba pro exteriéry bývá označována sněhovou vločkou a jedná se o hutnou glazovanou dlažbu.

Design dlažby nevybírejte jen podle katalogu, ušetříte si tak možné zklamání. Věnujte správnému výběru trochu času a zajděte se na vzorky dlažeb podívat přímo do prodejny. Nechcete přece kupovat zajíce v pytli.

poloch.eu - ukázka dlažby

Nejste-li si jisti správnou pokládkou dlažby, obraťte se na zkušené pracovníky. Ušetříte si tak budoucí starosti.

Informujte se o záruce a možnostech reklamace, ušetříte si tak mnoho dodatečných problémů.

Stále si nejste jisti?

Firma Poloch.eu Vám s výběrem správné a kvalitní dlažby poradí a profesionálně ji usadí.