Komíny - stavba komínů, rekonstrukce komínů

Komín je nedílnou součástí domu, ve kterém se nachází krb, krbová kamna nebo třeba kotel na tuhá paliva. Komínů je mnoho různých typů. Nejznámějším typem komínů jsou cihlové komíny. Na moderních a průmyslových budovách můžeme nalézt komíny nerezové. Dalšími typy jsou komíny keramické a plastové.

Stavba komínu

Komíny se staví buď univerzální, pro všechny druhy paliv nebo speciální komíny, které se využívají pro spalování pouze konkrétního druhu paliva. Ke stavbě komínu se používají kvalitní materíály (cihly, malty, atd.). Kromě zděné části komínu se posunuly dopředu i samotná ukončení komínu. Ukončení komínu může být krycí deska s okapničkou, komínový límec nebo například komínový klobouk.
V dnešní době se při stavbě komínů dodržují pravidla a technické normy, které musí komíny splňovat.

Zednické práce Poloch.eu - stavba komínu Zednické práce Poloch.eu - stavba komínu Zednické práce Poloch.eu - stavba komínu

Rekonstrukce komínu

Při rekonstrukci komínu se většinou provádí tzv. přestavba nadstřešních částí. To znamená rekonstrukci části komínu, kterou vidíme z venku. Jelikož se nachází na venkovní části je většinou velice poničená působením okolních přírodních vlivů a spalin. Samotná rekonstrukce se provádí rozebráním staré komínové části do podkroví a následné stavby části nové z kvalitnějších materiálů.

Zednické práce Poloch.eu - rekonstrukce komínu Zednické práce Poloch.eu - rekonstrukce komínu

Jak vypadá rekonstrukce komínu?

Podívejte se na kvalitně postavený komín firmou Poloch.eu.